Get Adobe Flash player

Aktywna Grupa Twórców

 

Aktywna Grupa Twórców swoją działalność rozpoczęła w listopadzie 2003 roku. Działa przy Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. Zajęcia odbywają się w pracowni plastycznej DK. W spotkaniach uczestniczą osoby, które chcą aktywnie działać w zakresie dziedzin plastycznych. Głównym założeniem grupy jest wspólne tworzenie, wymiana doświadczeń, współpraca z innymi instytucjami. Grupa zrzesza ludzi, którzy swoim zaangażowaniem udowadniają jak potrzebne są tego typu spotkania. W jej szeregach znajdują się dorośli nieprofesjonalni twórcy zajmujący się głównie malarstwem, ale nie brakuje osób rzeźbiących czy wybiegających swoją twórczością poza tradycyjne techniki plastyczne.
Mamy na swoim koncie wiele plenerów, wystaw zbiorowych i indywidualnych w różnych częściach Polski, a nawet za jej granicami. Swoją twórczość grupa prezentowała między innymi na wystawach na terenie naszej gminy : Na pływalni „Wodnik”, w Urzędzie Miejskim, w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym, w hotelu „Pod Borem” , a także poza granicami naszej gminy -w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, w Domu Kultury w Tyczynie, w Domu Kultury w Kolbuszowej , w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu
- w „Galerii 7a” , w Galerii Pedagogów w oddziale PCEN w Czudcu, w Centrum Kultury Spisza w Nowej Wsi na Słowacji. Swoje prace przekazujemy na cele charytatywne- aukcja naszych prac, z których dochód został przeznaczony dla dzieci z chorobami nowotworowymi, aukcja prac z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, aukcja w trakcie trwania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trudno też zliczyć wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie zdobyli członkowie Aktywnej Grupy Twórców biorąc udział w konkursach na szczeblu lokalnym jak i krajowym. Praca Pani Felicji Mroczki zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom” , także pan Ryszard Jóźwiak zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Biennale Rzeźby im. A. Rząsy – WDK Rzeszów, pan Bogdan Reguła – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka w Bielsku Białej.
Artyści należący do AGT oprócz tworzenia w zaciszu pracowni, tworzą także podczas wyjazdów plenerowych : do Krokowa, Krasiczyna, Sanoka, Przemyśla Łańcuta, Kolbuszowej, Narola, a także na Słowację. Bardzo cenimy sobie współpracę z rzeszowskimi artystami: Krzysztofem Brzuzanem, Andzejem Korcem, Piotrm Rędziniak, Lesławem Kuchniakiem, Piotrem Kidą. Na stale współpracujemy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie. Pragniemy aby, to co wspólnie tworzymy dawało nam dużo satysfakcji, radości oraz inspirowało do powstawania coraz dojrzalszych i przemyślanych prac.

Google+ Google+